Terör Olaylarından Çocuklar Nasıl Etkileniyor

Terör olaylarının gerçekleşmesi sonucunda olan biten durumlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ve ülkenin bulunduğu bu durumu merak eden çocuklara karşı dürüst olunması gerektiği uzmanlar tarafından ailelere yapılan uyarılar arasında bulunuyor. Bu durumdan yetişkin insanların bile çok fazla etkilendiği gözlenirken çocukların durumunun ne olacağı gerçekten bir merak konusu olmaktadır. Bu konu hakkında çocuklara nasıl davranılması gerektiği ile ilgili bilgilere ulaşmak için sizin için paylaşmış olduğumuz bu Terör Olaylarından Çocuklar Nasıl Etkileniyor adlı haberimizi inceleyebilirsiniz.

Terör olayları sonucunda insanlar birçok acı fotoğraflar ya da görüntüler ile karşı karşıya kalıyor. Bu görüntülere yetişkinlerin bile bakmaya yüreği dayanmazken çocukların bu görüntüler ile karşılaşması sonucunda onlara ne söyleneceği konusunda tedirginlikler yaşanıyor. Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. Ayşegül Yolga Tahiroğlu bu konuya ilişkin çocukların ailelerine bazı önemli tavsiyelerde bulunuyor.

 

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. Ayşegül Yolga Tahiroğlu bu durumun çocuklar üzerinde çok büyük etki yarattığını ve ailelerinin de onlara ne anlatması gerektiği konusunda sıkıntılar yaşadığına değinirken, çocuklara karşı dürüst ve karmaşık olmayan bir anlatım biçiminin uygulanması gerektiğini belirtti. Ülkede kötü bir şeyler yaşandığının bilincinde olmaları gerektiğini söyleyen Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. Ayşegül Yolga Tahiroğlu, ayrıntılardan haberleri olmasına gerek olmadığını söyledi.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir