Diş Bakımı Sağlık Açısından Büyük Önem Taşıyor

Bir insanın sağlıklı bir birey olarak yaşamına devam edebilmesi için diş bakımı büyük önem taşıyor. Diş bakımının çocuk yaşlarda hatta ilk diş çıkmasından itibaren başlaması gerektiği yönünde açıklamalar yapılıyor. Bu konu ile alakalı daha fazla bilgi paylaşımına ulaşmak için hazırlamış olduğumuz bu haberin devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Aydın Diş Hastanesi Çocuk Diş Polikliniği Hekimi olan Dr. Dt. Anya Dalmış, çocuklara diş bakımı bilincinin anne ve baba tarafından kazandırılması gerektiğini ve bu durumun çok önemli olduğunu belirtirken, bu bilince çocuk yaşta sahip olan kişilerin yetişkin yaşlara geldiğinde de diş bakımına özen gösterdiklerini anlattı. Diş temizleme işleminin ağızda çıkan ilk diş ile birlikte başlaması gerektiğini söyleyen Aydın Diş Hastanesi Çocuk Diş Polikliniği Hekimi olan Dr. Dt. Anya Dalmış, bu işlemin sabah kahvaltısı sonrasında ve gece uyumadan önce yapılması gerektiğini belirtti. Bu temizleme işleminin temiz bir tülbent ya da gazlı bir bez yardımı ile yapılabileceğini söyleyen Dr. Dt. Anya Dalmış, arka dişlerin çıkmaya başlaması durumunda ise dişlerin artık fırçalanabilir hale geldiğini sözlerine ekledi.

Çocukların ilk zamanlarda diş fırçalamayı çok sevmedikleri ve zor bir işmiş gibi kabul ettikleri belirtilmektedir. Fakat bu durum anne ve babaların çocuklarına dişlerini fırçalayarak örnek olmaları ya da bu işlemi eğlenceli bir hale getirerek yaptırmaları sonucunda daha kolay bir hale gelecektir.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir