Fırınlara Yeni Yaptırımlar Geliyor

Fırınlara yeni yaptırımlar geliyor. İşte haberin detayları…

Geçtiğimiz günlerde Adana'ya bağlı Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri organize bir işe imza attı. Bu iki kurum Seyhan'da faaliyet gösteren bütün fırınları inceledi, denetimden geçirdi. 

Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki tüm ekmek fırınları dolaştı ve denetimde bulundu. Dikkat ettikleri kıstaslar ise şunlardır; fırınlar temizlik kurallarına uygun olması, hijyenik ortamda ekmeklerin yapılması, çalışanların temiz ve titiz olması, üretilen ekmeklerin gramlarının belirlenen ölçülerle eş olması şeklindeydi.

Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri, gezdikleri fırınların genel temizlik, portör ve sağlık muayene cüzdanlarını da inceledi. 

Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürü Ercan Kandemir gerçekleştirdikleri bu inceleme hakkında şunları söyledi; “Seyhan'da ikamet eden vatandaşın daha sağlıklı ekmekler tüketilmesi için ve onlardan gelen istekler üzerine böyle bir denetleme yapma kararı verdik. Zaman zaman habersizce fırınlara gidip incelemelerde bulunuyoruz. Amaç vatandaşın sağlığı… Fırınlarda en çok istediğimiz şey temizlik kurallarına özen gösterilmesi. B u konulara özen göstermeyen fırınları ikaz ediyoruz. Bir daha tekrarlanırsa maddi para cezalarına çarptırıyoruz. Aradığımız nitelikler tüm fırınlara yerleşene kadar incelemeler habersiz kontroller gerçekleştireceğiz. Ta ki Seyhan'da ki fırınlar bir düzen sahibi oluncaya kadar. Vatandaşın sağlığı ve talepleri her şeyden ön plandadır.” dedi. 

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla