Evde Tek Başına Filmi Gerçek Oldu

Şanlıurfa’da geçtiğimiz günlerde akıllara durgunluk veren bir olay gerçekleşti. Evde tek başına filmi gerçek oldu… İşte haberin ayrıntıları;

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, ebeveynleri tarafından evde yalnız bırakılan üç yaşındaki çocuğun meraklı o halleri az daha ölümüne neden olacaktı.  Küçük çocuk evde yalnız kalınca ateşle oynadı. Ateş birden bire alev aldı ve evin her tarafını sardı. Yangın sonucunda ev kullanılamaz hale döndü. 

Şanlıurfa’ya bağlı Siverek Hayriye Mahallesi 3. Sokak’ta bulunan Sinan Canlı’nın olaya ilişkin anlattıkları şu şekilde; ”yangın ailesinin evde yalnız bıraktığı üç yaşındaki küçük çocuğun ateşle oynaması nedeniyle çıktı.” Apartman komşularının yangını görmesiyle 3 yaşındaki çocuk ucuz kurtuldu. Komşular hemen durumu itfaiye ve polis ekiplerine iletti. Polis ekipleri binanın etrafında hemen bir güvenlik çemberi oluşturdu. Olay yerine gelen  polis ekipleri hemen güvenlik önlemlerini alırken, itfaiye ekipleri ise yangını söndürmek için uzun uğraşlar verdi.  Öncelikle evin içinde olan 3 yaşındaki çocuk apartman komşularınca yangının içinden çıkarıldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ise yarım saat boyunca yangını söndürmeye uğraştı. Yangın söndü ancak ev tanınmaz bir hal aldı.

Olay yerine yaşayan mahalleliler böyle bir olayın ders olması gerektiğini çünkü bulundukları sokağın çok dar olduğunu ve bir olay esnasında itfaiyenin sokağa zor girdiğinden yakındı.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla