First Lady Afrika'da

12. Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan'ın Afrika ziyaretinde yaşananlar. İşte haberin detayı…

Geçtiğimiz günlerde 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Afrika'ya bir ziyarette bulundu. 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın ülkeye ziyaretleri renkli anların yaşanmasına neden oldu.

First Lady Emine Erdoğan Afrika'nın en tarihi yapıtlarından olan Cezayir İslam Sanatları ve Tarihî Eserler Müzesi’ne ziyarette bulundu. Ziyaretten oldukça memnun ayrılan Erdoğan çifti müzeden çok etkilendiklerini dile getirdiler.

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Cezayir Cumhurbaşkanı Abdelaziz Buteflika'nın yoğun isteği sonucunda eşiyle birlikte Cezayir'e gitmişti.

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Afrika'nın en tarihi yapıtlarından biri olan Cezayir İslam Sanatları ve Tarihî Eserler Müzesi’ni gezme fırsatı yakaladı.

Erdoğan çifti müzeyi oldukça dikkatli inceledi. Müze ziyaretinde Erdoğan çiftine Cezayir Eğitim Bakanı Nuriye bin Gabrit müzeye dair bilgiler verdi. Ziyaret sırasında Müze Müdürü Hurriye Şerit ise Erdoğan çiftini bazı konularda aydınlattı.

Cezayir İslam Sanatları ve Tarihî Eserler Müzesi, 1838 yılında yapılmaya başlanmış ve 1897'de tamamlanarak ziyaretçilere açılmış. Cezayir İslam Sanatları ve Tarihî Eserler Müzesi, Afrika kıtasının en tarihi yapıtlarından biridir. Bu nedenle Erdoğan çifti müzeyi zevkle gezdi ve müze çıkışında çok etkilendiklerini dile getirdiler.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla