Dinlediğiniz Müzik İle Egzersiz Performansınız Etkileşim Halinde Oluyor

Spor yaparken dinlenen müzikler önemli midir? Spor yaparken dinlediğimiz müziklerde nelere dikkat etmemiz gerekir? Spor yaparken dinlenmesi gereken müzikler nelerdir? Bu ve buna benzeyen bazın sorulara ait cevapları bulmak ya da spor yaparken dinlenen müzikler ile ilgili daha fazla paylaşıma ulaşmak istiyorsanız, sizler için paylaşmış olduğumuz bu Dinlediğiniz Müzik İle Egzersiz Performansınız Etkileşim Halinde Oluyor adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Spor yapmak bir insanın sağlıklı bir birey olabilmesi için en önemli faaliyetlerden biri olarak kabul ediliyor. Bir insanın kendisini hem fiziksel hem de zihinsel olarak iyi hissetmesi için spor yapması gerekiyor. Fakat yapılan sporun da en verimli halde olması için bazı durumlara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu durumlardan biri de egzersiz yaparken dinlenen müzik oluyor.

Spor ve müzik ilişkisi ile ilgili yapılan araştırmaların, uyumlu müzik türlerinin egzersizleri yaparken kişinin daha iyi performans gösterdiğini ortaya koyarken, uyumsuz müzik türlerinin de kişinin egzersizlerindeki performansını düşürebildiğini hatta engelleyebildiğini ortaya koymaktadır. Her insan yaptığı egzersize göre ve kendi tarzına göre müzik türlerini seçmelidir.

Spor yaparken dinlenen müzik ile hareket ritminin algılanmasının sağlanması, müziğin melodisinin kişinin ruh halini yansıtması, müziklerin yapılan aktiviteler ile uyumlu olması, dinlenen müziğin sesinin eşit olarak duyulması, müzik ile egzersiz arasında ortak bir zaman bulunması, yüksek performanslı egzersizlerde yüksek sesli, yavaş tempolu hareketlerde ise daha kısık sesli dinlenmesi durumlarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir