Pelin Çift Cübbeli Ahmet Hocanın Yanında

Cübbeli Ahmet hoca bu seferde bilim dünyasına el attı. Geçtiğimiz günlerde uzay araştırmaları hakkında söyledikleri yüzünden çok eleştiri alan Cübbeli Ahmet’i, Pelin Dinç savundu. İşte haberin detayı..

Geçtiğimiz günlerde Cübbeli Ahmet hoca verdiği bir sohbet esnasında açılan bir konu üzerinde uzay çalışmalarını komik bulduğunu söylemiş ve bununla kalmamış,” Manyak, manyak işler” benzetmesini kullanmıştı.

Ancak Hocanın bu yorumu beğenilmemiş ve çok eleştiriye maruz kalmıştı. Yalnızca uzay bilimcileri değil din bilimcileri de hocanın söylediklerine katılmadıklarını dile getirdiler.

Televizyon programına çıkan uzay bilimciler Cübbeli Ahmet kocayı bu söyleminden dolayı yerden yerde vurmuşlardı.

Gökbilimci Prof.Dr. Ethem Derman ile Felsefeci Prof. Dr. Caner Taslaman da Hocayı eleştirenlerdendi. Sohbeti sırasında uzay araştırmaları yapan kişilere de kullandığı hakaretvari sözler hiç hoş karşılanmamıştı. Cübbeli Ahmet Hoca, ” manyak manyak işlerle uğraşıyorlar. Cahil ve kafirler” demişti.

Taslaman, Cübbeli Ahmet’i sert bir dille eleştirdi ve şunları söyledi; ”İslam’ı olmayan yalan şeylerle anlatan insanları kınıyorum. Halbuki İslam dini bilimsel araştırmalara ve bilime en sıcak bakan dindir. Ancak yalan hadisle bunu yanlış akseden insanlar mevcut” dedi.

Gökbilimci Prof.Dr. Ethem Derman ile Felsefeci Prof. Dr. Caner Taslaman’ın katıldığı programın sunucusu Pelin Çiftti. Taslaman, Çift’e ”Siz Cübbeli Ahmet’i kayırmaya devam edin” şeklinde bir sitemde bulundu. Çift” Ben asla kimseyi kayırmıyorum. Cübbeli Ahmet şuan yayında olmayan biri olduğu için onun adına cevap veriyorum. Dengeli program sunma bunu gerektirir. Ayrıca kendisinin benim kayırmama hiç ihtiyacı yok bence.” şeklinde bir cevap verdi.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla