Yine Bir Doktora Saldırı

Yine Bir doktora saldırı düzenlendi. Bu sefer olay Giresun’da yaşandı. İşte haberin detayları..

Dr. Fatih Dölek, Giresun’un Duroğlu beldesindeki bir sağlık ocağında hekimlik görevini yapıyordu. Vazifesi sırasında bir hasta yakınının şiddetine maruz kaldı.

Giresun’un Duroğlu beldesinde görev yapan bir doktora hasta yakını tarafından şiddet uygulandı. Olay şöyle gelişti. Sağlık ocağına yakınının ilacını yazdırmak için gelen bir vatandaş, kurallara aykırı olduğu için doktorun yakınının gelmesi gerektiğini ve ilacı yazamayacağını belirtmesi üzerine olay çıkardı. İlacı yazmayı kabul etmeyen doktora karşı sözlü ve fiili şiddet uyguladı.

Alınan bilgilere göre Mustafa A. evde hasta olan karısı için ilaç yazdırmak isteğiyle sağlık ocağına başvurdu. Ancak sağlık ocağında görev yapan doktor Mustafa A.’ın isteğini kurallara aykırı olduğu gerekçesiyle reddetti. Bunun üzerine Mustafa A. doktora şiddet uyguladı.

Şiddete maruz kalan Dr. Fatih Dölek olayla ilgili ifadesinde şunlara değindi; “vazifem dışında olan görev yaptığım bölge içinde dahi ikamet etmeyen bir vatandaş gelerek ortada olmayan bir yakını için ilaç yazmamı talep etti. Ancak bunun kurallara aykırı olduğunu, kişinin benim görevim alanında yaşamadığını ve kendisini görmeden ilaç yazamayacağımı belirtmemle birlikte vatandaş çıldırdı. Anında şiddete başvurdu” şeklinde konuştu.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla