Cizre'de Yine Bir Okul Yakıldı

Cizre’de yine olaylı bir gün yaşandı. Genelkurmay başkanlığının her gün düzenli olarak yayınladığı önemli yurtiçi olaylar listesinde Cizre’deki iki okulun sıra ve sandalyelerinin bahçeye toplanması ve yakılması olayı yer alıyordu. İşte haberin detayı;

Genelkurmay başkanlığının sitesinde yer alan önemli yurtiçi olaylar listesinde bugün yine acı olaylar vardı. işte bunlardan bir tanesi Cizre’de iki okulun sandalye ve sırlarının bahçeye toplanması ve orada yakılması olayıydı. Edinilen bilgilere göre olay bugün 17.00 sularında meydana geldi. Şırnak’ın Cizre ilçesi Cudi Mahallesinde bulunan Ahmedi Hani İlköğretim Okulu ve Nuh Nebi İlköğretim Okulu’nda bulunan tüm sıra ve sandalyeler okulun bahçesine indirildi ve orada yakıldı.

Cizre’de olaylar devam ediyor. Sıcak günlerin yaşandığı Cizre’de bugün yol kenarında konuşlanmış polis güçlerini son anda fark eden bir sivil aracın şüpheli bir şekilde geri dönüşü nedeniyle polis güçleri tarafından durdurulmasıyla ufak çaplı bir mühimmat elde edildi.

İşte araçta yakalananlar; 3 AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği, 8 AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 120 AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği… Olayla ilgisi bulunduğu tahmin edilen 2 kişi ise yakalanarak savcılığa sevk edildi.

Cizre’de meydana gelen iki olayında arkası aranıyor. Adli soruşturmaları devam ediyor.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla