Antalya Tekstil Fabrikasında Patlama

Antalya’da bugün çok acı bir olay yaşandı. işte haberin detayı…

Antalya güne Organize Saniye Bölgesi’nde bulunan bir Tekstil Yıkama Fabrikası’nda patlamayla uyandı. Yaşanan patlamada alınan bilgiler dahilinde Fabrika’da çalışan 2 kişinin yaşamını yitirdi. Çalışanlardan 13’ü ise patlamadan yara alarak kurtuldu.

Patlamanın hemen ardından fabrikaya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, savcılık ve iş müfettişleri geldi. Savcılık ve müfettişler konuya ilişkin ilk incelemeleri yaptı. Elde edilen sonuçlar dahilinde, yaşanan patlamanın buhar kazanından kaynaklandığı saptandı.

Antalya bu sabah bir patlamayla güne uyandı. Bugün sabah saatlerinde  Antalya- Burdur karayolunda konuşlanan Organize Sanayi Bölgesi 1. Kısımda faaliyet gösteren Beyazz Endüstriyel Tekstil Yıkama Fabrikası’nda buhar kazanının patlaması sonucunda feci bir olay meydana geldi.

Gerçekleşen patlamada fabrikanın kadın işçilerinden Nurten Uyar ve Mediha Göksel yaşamını yitirdi. Fabrika çalışanlarının 3’ü ise çok ağır olmak üzere 13 işçi olaydan yaralı olarak kurtuldu. Olay yerine gelen ambulanslar yaralıları hemen en yakın devlet hastanesi olan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ve Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine taşıdı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, patlamanın gerçekleştiği fabrikayı yakından gördü ve şunları kaydetti;  ” Bu elim olayda 2 işçimiz yaşamına veda etti. Patlama fabrikanın arka kısmında bulunan buhar kazanından kaynaklanmış.  Malesef bu üzücü olayda 2 işçimizi kaybettik ve 3 ü ağır olmak üzere 13 işçimiz ise yaralı kurtuldu. Biz olaya ilişkin araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Fabrikada çalışan işçi kardeşlerimiz için de elimizden geleni yapacağız .  Savcılık ve iş müfettişleri de gereken çalışmaları sürdürüyor.” şeklinde bir konuşma yaptı.

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla