Hastanenin Acil Servisinde Sır Dolu Kayıp

Bugün İzmir’den üzücü bir haber geldi. İşte haberin detayları…

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde ikamet eden psikolojik hastalığı nedeniyle hastaneye giden Ayşe Bilir’in acil serviste sır dolu bir şekilde kayıplara karışmasının üstünden 5 gün geçti. Ancak yaşlı kadından hala bir haber alınamadı. 

Alınan bilgilere bakılarak, Zübeyde Hanım Caddesi’nde oturan ve psikotik majör hastası Ayşe Bilir 5 gün önce evde rahatsızlandı. Kriz geçiren yaşlı kadın hemen hastaneye kaldırıldı. Yaşlı kadının eşi Remzi Bilir’in hemen sağlık ekiplerine ulaştı ve  böylece hasta hastaneye tedavi alınmak üzere götürüldü. Çağrılan ambulansla Karşıyaka Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne nakledilen hastanın tedavisine başlanıldı. Ancak ailesinin olmadığı bir esnada acil servisten kaçtığı öğrenildi. Kısa süre sonra kaçtığı fark edilen hasta aramaya başlandı. Hastanın ayakkabısı bile olmadığı çorabıyla kaçtığı fark edildi. O günden bu yana yaşlı kadının izine hiçbir yerde rastlanılmadı.

Yaşlı kadının eşi üzüntüden kahroldu. Eşinin o halde ne yapacağını kara karar düşünene eş hastaneye geldiklerinde karşılaştığı tabloyu şöyle anlattı; “ Evde kriz geçirdi rahatsızlandı. Hemen acil servis ekibini aradım gelip götürdüler. Hastanede tansiyonu ve ateşi ölçülmüş. Bir ara acil serviste tek kalmış ve o fırsattan istifade kaçmış. O çıktıktan 5 dakika sonra biz hastanedeydik. Hastamızı sorduğumuzda gittiğini söylediler. Nereye giderdi o saatte yaşlı ve hasta bir kadın… Aradık her yerde ama yok… Hastanenin sorumsuzluğu yüzünden bunlar başımıza geldi. bu ihmalleri cezasız kalmamalı. uç duyurusunda bulundum, gerekeni yapacağız” dedi.

HASTANE KAMERASINDA HERŞEY GÖRÜNÜYOR

Hastane yönetiminden alınan kamera kayıtlarında Ayşe Bilir’in apaçık görüntüleri bulunuyor. Hastaneye girmesinden 10 dakika geçmeden kapıdan çıktığı kayıtlara yansımış. Hastanın o gün üzerinde kırmızı yelek var. Ayağında ise yalnızca çorap var. Hastaneden çıkan yaşlı kadın, en son Örnekköy Polis Merkezine doğru hızla giderken görülüyor.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla