9. Sınıf MEB Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Cevapları Sayfa 88

9. Sınıflarda bu yıl okutulan MEB yayınları Sağlık Bilgisi Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları artık sitemizde. İnsan sağlığının sürdürülmesi ya da bozulan sağlığın yeniden düzeltilmesi için uğraşan, hastalıklara tanı koyma korumaya yönelik çalışmalarda bulunan birçok alt bilim dalından oluşan bilimsel disiplinlerin şemsiye adıdır. Eğer yanlış kitaba gelmediyseniz aradığınız sayfanın çözümleri aşağıda yer almaktadır. Özellikle öğrencilerin derste ki başarıyı kısa zaman içerisinde sağlayabilmeleri adına mutlaka beceri, kazanma ve ders çalışma alışkanlıkların elde edilmesi gerekiyor. Bu sayede kısa süre içerisinde ders konusunda kendinizi geliştirebilecek ve ders çalışırken sıkılmadan konuları daha ayrıntılı bir şekilde öğrenebilme şansına sahip olacaksınız.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları (Yeni Müfredat 2018-2019)

SAĞLIK BİLGİSİ (1.Ünite)

1. ÜNİTE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

 

9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı 88.Sayfa Cevapları (2017-2018 Yeni Müfredat)

 
9. Aşağıdakilerden hangisi zorbalıkla karşılaşan bireylerin başvurabileceği birimlerden biridir? 
A. Aile hekimliği 
B. Araştırma hastaneleri 
C. Hastanelerin ruh ve sinir hastalıkları merkezleri 
D. ŞÖNİM (Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi) 
E. Yerel belediyeler
CEVAP: Doğru cevap D şıkkıdır.Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi bu tür çalışmalarla uğraş verir.

10. “Herhangi bir kazada yaralanan ya da hastalanan kişiye, profesyonel sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar, kişinin durumunun kötüye gitmesini önlemek ve hayatının kurtarılmasını sağlamak amacı ile olay yerinde, tıbbi araç ve gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır.” 
Yukarıda verilen açıklama aşağıdakilerden hangisine aittir?  A. İlk yardım 
B. İlk yardımcı 
C. Acil yardım 
D. Acil tıbbi yardım 
E. Tıbbi yardım
CEVAP: Doğru cevap A şıkkıdır.Yukarıda açıklanan ifade ilk yardım tanımına karşılık gelmektedir.


Ç. Aşağıda sizlere sağlık ile ilgili kelimeler verilmiştir. Verilen kelimeleri kullanarak aşağıdaki cümleleri tamamlayınız. 
tedavi – hastalanır – erken teşhis – doktorlar – egzersiz – beslenmeliyiz – uzak durmalıyız – şiddet – strese – sorumluluk – korumak – sağlıktır

Hayatta her şeyin başı ___sağlıktır._________. Sağlık olmadıktan sonra mal ve mülkün hiç bir değeri yoktur. Bu nedenle sağlığımızı _______korumak__________ için elimizden geleni yapmalıyız. Herkes bir gün hastalanabilir. Hastalıklar, belirtilerin hafif olduğu dönemde teşhis edilerek ______tedavi___________ edilmelidir. Herkes bir gün _______hastalanır__________ ve hastalıkların çeşitli sıkıntılarını çekerler. Hastalıkların aşılması için ______erken teşhis___________ edilirse tedavileri daha etkili olabilir. _____Doktorlar____________ sağlığımızdan sorumlu olan kişilerdir. Ancak sağlığın korunması için bizlere büyük _____sorumluluk____________ düşmektedir. Bunun için düzenli ______egzersiz___________ yapmalı ve düzenli _______beslenmeliyiz__________. Beslenmede GDO’lu ürünlerden _______uzakdurmalıyız__________ . Aile içinde yaşanan olumsuz davranışlar ve _____şiddet____________ bireylerde _____strese____________ sebep olur.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir