8. Sınıf Öğün Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 172 Yanıtlar (eksk vr içeri bk)

62 63 65 66 67 72 74 76 77 78 80 81 82 86 87 89 90 92 112 114 115 118 119 120 121,149, 160, 163,166, 169, 170, 172,

Kıymetli öğrencilerimiz 8. Sınıf Öğün yayınları Fen Bilimleri Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Fen Bilimleri dersinde her derste olması gerektiği gibi küçük notlar tutmak çok önemlidir Her ders her ünite her konuda tutacağınız küçük küçük notlar ileride sizin için bir ansiklopedi olacaktır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Endişeler: Zihin dağılmasına yol açan başka sebeplerden biri de endişelerdir. “Bu sınavda başarılı olabilecek miyim?, çalışacak bunca konu var, hiç zamanım kalmadı, mahvoldum, hapı yuttum” buna benzer sorular her öğrencinin zihnini meşgul edebilir. Kendinize su soruları sormanızı öneriyoruz. “Bu tür düşünceler benim çalışmamı kolaylaştırıyor mu?,Bu düşünceler amacıma hizmet ediyor mu? Bu düşünceler bana yardımcı oluyor mu?”Bu sorulara verilecek cevap hayır olduğuna göre yapılacak olan bu düşüncelerden uzaklaşıp çalışmaya yönelmektir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 172 Cevabı 

Buzdolabından çıkardığınızda hangi maddeler erimektedir? Isı vererek hangi maddeleri eritebilirsiniz? Su sıfır oC’ta donar. Bu durumda su donarken ısı mı alır yoksa ısı mı verir? Su buhar hâline geçerken ısı mı alır yoksa ısı mı verir? Suyun üç hâlini de (katı, sıvı ve gaz) düşününüz. Suyun hangi hâlinde tanecikler arasındaki mesafe daha az, hangi hâlinde tanecikler arasındaki mesafe daha fazladır?

  • Cevap:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir