8. Sınıf Top İnkilap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 107

Sevgili öğrencilerimiz 8. Sınıf Tuna yayınları İnkilap Tarihi Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Ana dilde düşünme bunu konuşulmak istenen yabancı dile çevirme stratejisini kullanan kişiler konuşmalarına başladıklarında uzun karışık anlamsız söz dizinleri kullanırlar. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Öğrendiğiniz konularla ilgili sorular çözün. Herhangi bir konuyu anlayıp anlamadığınızı nasıl bilirsiniz? “Anladığımı hissederim” dediğinizi duyar gibiyim. Ancak bunun yeterli olmadığını belirtmek isterim.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 107 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 107 Cevabı 

Çok partili siyasi yaşamın demokrasi ile bağlantısı nedir? Sınıfta tartışınız.

  • Cevap: Cumhuriyetin ilan edilmesinden sonra partili sistem kurulmuştur. Meclisin cumhuriyetin ilan edilmesinden önce kurulması partili sistemin zeminini oluşturmuştur. Tek partili sistem ile partili bir rejime giriş yapılmıştır. Çok partili sisteme daha sonra geçilmiştir. Parti kurma çalışmaları yapılsa da sağlıklı bir şekilde yirminci asrın ikini yarısından sonra çok partili rejimden bahsedilebilir.Çok partili siyasi yaşamın demokratik haklar ve özgürlükler bakımından elverişli bir yapısı vardır. Çok partili sistem insanların kendini ifade etme özgürlüğü açısından oldukça önemlidir. Toplumun her kesiminin kendi görüş ve isteklerini savunmak için propaganda aracını yasal yollardan elde etmesi devleti güçlü kılar.

Mustafa Kemal’in siyasi parti kurmasının temel amacı nedir? Değerlendiriniz.

  • Cevap: Halkın seçimiyle iktidara gelen partilerin olmasını yani cumhuriyeti halkın anlayabilmesi için güçlendirmek istemesi bunun yanında demokrasinin ülkeye daha iyi yerleşmesi için olabilir.

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir