6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 97

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Etkin dinle: Dersi derste hallet. Etkin dinlemek demek, konsantre olarak dinlemek demektir.Derse güçlü bir şekilde odaklanmak için aşağıdaki pratik önerileri uygulayın.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı 

5. 1 4/7.3/4 işleminin sonucunu önce tahmin ediniz, sonra işlem yaparak sonucu bulunuz.

6. Enes, parasının 2/3’ünü Bilgehan’a veriyor. Bilgehan ise Enes’ten aldığı paranın 4/7’sini Umut’a veriyor. Umut’un aldığı para Enes’in başlangıçtaki parasının kaçta kaçıdır?

7. 256 karelik bir parçanın 1/2’sinin 1/8’i kırmızıya boyanıyor. Kalan parçalar maviye boyandığına göre mavi parçaların sayısını bulunuz.

8. 2/3.1/4 işlemini yandaki şekil üzerinde modelleyiniz.

9. 8 tane 1/3’ün toplamı 9 tane 1/2’nin toplamını çarpınız.

  • Cevap:

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla