6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 75

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Çünkü kitap okumak okuma ve anlama yeteneğini geliştirir. Bu sayede öğrenciler Türkçe dersinin büyük bir kısmını kapsayan paragrafları doğru bir şekilde okuyarak yorumlayabilir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı 

1. Yandaki şekle göre verilen aşağıdaki soruları yanıtlayınız.
a) Sarı karelerin sayısının, pembe karelerin sayısına oranını bulunuz.
b) Mavi karelerin sayısının, tüm karelerin sayısına oranını bulunuz.
c) Pembe karelerin sayısının, mavi karelerin sayısına oranını bulunuz.
2. Aşağıda istenen oranları, yandaki şekillerden faydalanarak bulunuz.

3. Aşağıda verilen kareli kağıtta bulunan şekli 2/1 oranında büyüterek yanına çiziniz.

4. Emir’in ağırlığının, Berkin’in ağırlığına oranı 3/5’tir. Berkin’in ağırlığının, ikisinin toplam ağırlığına oranını bulunuz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla