6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 113

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Ertesi gün göreceğin konulara genel olarak göz at.Öğrenmeyi harekete geçiren duygu meraktır. Merak duygusu ile öğrenme hem zevkli hem de çok kalıcıdır.  Merak, aynı zamanda dikkati bir noktaya odaklamayı sağlar. Bu çalışma, sadece “hangi konuları göreceğim” diye bir göz atma işlemidir. Detaylı bir çalışma değildir. Bu çalışmanın amacı işlenecek konular hakkında genel bir resme sahip olmaktır.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 113 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 113 Cevabı 

1. Berke’nin 48 TL parası bulunmaktadır. Berke’nin parasının 1/3’ü ile ‘sının toplamının kaç TL olduğunu bulunuz.

2. Utku’nun, Ömer’in 72 tane bilyesi bulunmaktadır. Ufuk bilyelerinin 2/3’ünü, Ömer bilyelerinin 1/6’sını Yiğit’e verdiğinde hiç bilyesi olmayan Yiğit’in kaç tane bilyesi olur?

60 Tuna Bey 600 km yolun ğ’ini gittikten sonra mola veriyor. Kalan yolun ğ’sini daha gittikten sonra geriye kaç km. yolu kalır.

4. 240 kg pirincin ğ’sinin g’ini Yusuf, ğ’ünün 4’ünü Suna alıyor. Geriye kalan pirincin kaç kg olduğunu bulunuz.

5. 160 m uzunluğundaki bir pistin ^’ünü koşan bir atlet kaç m daha koşarsa pistin yarısına gel

6. 42 yolcunun bulunduğu bir otobüste yolcuların ğ’sı iner, 7 yolcu binerse son durumda otobüste kaç yolcu bulunur?

  • Cevap:

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla