4. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 149

4. Sınıflarda bu yıl okutulan MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları artık sitemizde. Sosyal bilimler dünyanın ve yaşamın insani ve toplumsal yönlerini inceleyen bir akademik disiplinler grubuna verilen addır. Eğer yanlış kitaba gelmediyseniz aradığınız sayfanın çözümleri aşağıda yer almaktadır. Öncelikle ortamın iyi havalandırılmış yeterince aydınlık ve normal sıcaklıkta olması gerekir. Mümkünse öğrencinin kendine ait bir odası olmalıdır. Eğer öğrencinin evi buna müsait değilse öğrenci olabildiğince sakin ve sessiz ortamlarda dersine çalışmak için çabalamalıdır. Öğrencinin masa başında dersine çalışması uygundur.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Katılmak İstiyorum Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 6. Ünite Etkin Vatandaşlık Sayfa 148, 149, 150, 151 Katılmak İstiyorum Etkinlik Soruları ve Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 148 Cevabı

Aşağıdaki görsellerde dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan öğrencilerin yaptıkları faaliyetleri görüyorsunuz. Bu faaliyetlerin neler olduğunu anlatınız.

 • Cevap:
 • Halk oyunu oynama
 • Çiçek ekme
 • Spor yapma
 • Resim çizme

Cumhuriyetin ilk yıllarında okullarımızda yapılan eğitsel ve sosyal faaliyetlerden örnekler aşağıdaki fotoğraflarda görüyorsunuz. Günümüzdeki faaliyetlerle karşılaştırarak düşüncelerinizi anlatınız.

 • Cevap: Oyun oynanmaktadır. Diğer fotoda ise toprakla uğraşılmakta bir şeyler ekilip biçilmektedir. Günümüzde bu tür görüntülerle pek karşılaştığımız söylenemez. Oysa üstte çocuklar yaparak yaşayarak öğrenmektedirler.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 151 Cevabı

Okulunuzda sosyal kulüpler, gösteriler, geziler, spor ve sergiler gibi birçok sosyal ve eğitsel etkinlik yapılır. Katılacağınız sosyal ve eğitsel etkinlikleri ilgi alanınıza göre seçersiniz. İlgi duyduğunuz etkinlik okulunuzda yoksa siz bu etkinliğin başlamasına öncülük edebilirsiniz. Aşağıdaki tabloyu kendi ilgi, beklenti ve isteklerinizi düşünerek doldurunuz.

 • Cevap:

Eğitsel ve Sosyal Etkinliklerimiz

Sınıf Etkinlikleri

 • Sınıf İçinde Görev Aldığınız Etkinlikler: Eğitsel kollar, Sınıf başkanlığı seçimi
 • Okul Genelinde Görev Aldığınız Etkinlik: Okul korosu ve okul futbol takımında yer almak
 • Bu Etkinlikleri Seçme Sebepleriniz: İkisi de sevdiğim etkinlikler. Hem spor hem de müzik ilgi alanım olduğu için.

Okul Etkinlikleri

 • Sınıf İçinde Görev Aldığınız Etkinlikler:Eğitsel kollar, Sınıf başkanlığı seçimi
 • Okul Genelinde Görev Aldığınız Etkinlik:Okul korosu ve okul futbol takımında yer almak
 • Bu Etkinlikleri Seçme Sebepleriniz:İkisi de sevdiğim etkinlikler. Hem spor hem de müzik ilgi alanım olduğu için.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir