3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 52

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Tekrar ve soru çözümü: Öğrenilen derslerin sık tekrarı ve o konu ile ilgili bol soru çözümü bizim vazgeçilmezimizdir. Öğrenilen bilgilerin büyük bir kısmı aynı gün unutulmaktadır. Bunu engellemek adına aynı gün yatmadan önce beş on dakika yapılacak bir tekrar öğrenilen konunun kalıcılığını sağlayacaktır. Yine birkaç gün sonra yapılacak konu tekrarı az da olsa unutulan bilgilerin tekrar hatırlanmasını sağlatacak ve daha kalıcı öğrenmeler gerçekleştireceksiniz.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 2. Ünite Beş Duyumuz Sayfa 52, 53 Tat Alma Organımız Dil Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 52 Cevabı

Bir kağıda bir dil resmi yapalım. Resimdeki gibi çizgiler çizerek dili farklı bölgelere ayıralım.
● Dört bardak alalım ve her birine farklı içecekler koyalım. Örneğin, limon suyu, soğuk sade kahve, tuzlu su ve şekerli su.
● Bir pamuklu çubuğu limon suyuna batırıp dilimizin dil haritasında gösterilen farklı bölgelerine sürelim.
● Limon suyunun tadını daha iyi aldığımız bölgeyi dil haritasında belirtelim.
● Ağzımızı suyla çalkalayalım. Aynı işlemleri diğer içecekler için de tekrarlayalım.

Bu etkinlikten çıkardığımız sonucu yazalım. 

  • Cevap: Dilimizin hangi bölgesinin hangi tatları almamıza yardımcı olduğunu anladık.

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla