3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 118

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Dinlenirken dinlen, çalışırken çalış.İyi dinleme iyi bir çalışmayı getirir. Dinlenirken sadece dinlenin yani zihninizde konu veya soru olmasın, çalışırken de sadece çalışın. Çalışma masanızda değil başka bir yerde dinlenin.İyi şeyler istemenin anlamı iyi şeyler vermektir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf  Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Maddelerle Çalışırken Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 4. Ünite Maddeyi Tanıyalım Sayfa 117, 118 Güvenlik Önlemleri Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 117 Cevabı

Tehlike yaratabilecek bazı maddeleri kullanırken aldığımız güvenlik önlemlerini tartışalım.

  • Cevap: Temizlik malzemelerinin ambalajlarında uyarı sembolleri bulunur. Bu sembollerle çevremizdeki pek çok yerde karşılaşırız. Örneğin elektrik trafolarının üzerinde, hastanede bazı kapıların üzerinde uyarı sembolleri bulunur.

Güvenlik önlemleri almanın bize ve başkalarına sağlayacağı faydalar nelerdir?

  • Cevap: Güvenlik önlemleri almak can ve mal güvenliğimizi sağlar. Hem kendi sağlığımız hem de başkalarının sağlığı güvenlik önlemleriyle korunur.

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 118 Cevabı

Aşağıda ifade edilen sorunlara karşı alınabilecek güvenlik önlemleri nelerdir?

Bazı temizlik maddeleri, yiyecek veya içeceklere benzer.

  • Cevap: Üzerlerindeki uyarı işaretlerine bakmak gerekir.

Bazı maddeleri tatmak, koklamak, onlara bakmak veya dokunmak zarar verebilir.

  • Cevap: Bazı özel araçlar kullanmalı ve uyarılara dikkat etmeliyiz.

Bazı ilaçlar bazı şekerlere benzer.

  • Cevap: Şekline ve uyarılara dikkat etmeliyiz.