7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 76

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Bu paragrafları okuma ve yorumlama noktasında kitap okumayan öğrenciler çok zorlanırken, kitap okuyan öğrenciler hiçbir zorluk çekmezler. Bu sayede hem soruyu doğru çözerler, hem de sınavda zaman kazanırlar.Okuması kötü olan bir öğrenci ise hem soruya yanlış yanıt verir, hem de sınav süresinin büyük bir kısmını paragrafları okumaya ayırır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Bizden farklı inançları, düşünceleri, kültürü taşıyan insanlarla bir arada yaşamak için neler yapmalıyız

Onları hoşgörü ile yaklaşmalıyız

Onların gelenek göreneklerine dinlerine saygı göstermeliyiz

Onlarla barış içinde kardeşçe diyaloglar kurmalıyız

Görsellerde Osmanlı’nın hangi özelliğini vurgulanmaktadır

Osmanlının Müslüman bir ülke olduğu, camilerinin güzelliği vurgulanmıştır. Alttaki minyatürde ise Osmanlının ticarete vermiş olduğu önemi yaptırılmış olan Kapalıçarşılardan bir kesit sunarak anlatılmaktadır.

İstanbul’da farklı inançlara ait ibadethanelerin bulunmasının sebebi nedir

Çünkü İstanbul birçok dinden bir çok farklı insana ev sahipliği yapmaktadır. Müslümanlar, Hristiyanlar, Yahudiler ve diğer bütün dinlere mensup insanlar kardeşçe beraber yaşamaktadırlar. Bu da farklı ibadethanelerin inanç merkezlerinin İstanbul’da olmasına yol açmıştır.

“7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 76” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir