Biden'den Önce Korumaları Gözüktü

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’den önce korumaları Türkiye’ye teşrif etti. İşte haberin detayları;

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Türkiye ziyareti esnasında onun güvenliğini sağlayacak korumaları ve beraberindeki araçları bugün Türkiye’ye ABD uçağıyla iniş yaptı. Uçak, İstanbul’a geldi. Bu demek oluyor ki Joe Biden’in ilk durağı İstanbul…

Joe Bidenin güvenliğini sağlamak üzere yalnızca korumalar değil eğitimli polis köpekleri de geldi. Bu köpekler güvenlik amaçlı yapılacak aramalarda görevli olacak. Uçak’tan indirilen eğitimli köpekler kısa bir süreliğine Atatürk Havalimanı apronunda dolaştırıldı.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Türkiye’ye gelmeden evvel Fas ve Ukrayna ziyaretlerini gerçekleştirdi. Cuma günü ise Türkiye’ye teşrif edecek. İlk durağı ise İstanbul… Biden, Türkiye’ye gelmeden evvel ziyaretinde ihtiyaç duyduğu araçlar, korumalar ve köpekler geldi.

Joe Biden’in araçlarını İstanbul’a ABD Hava Kuvvetleri’ne ait iki C-17 askeri nakliye uçağı ulaştırdı. Uçak, Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı. Havalimanı apronuna iniş yapan uçak’tan korumalar köpekler ve araçaar indirildi. Uçaktan indirilen köpekler biraz Atatürk Havalimanı apronunda dolaştırıldı. Joe Biden’in ise Türkiye’ye Cuma günü teşrif edeceği söyleniyor.  Ancak Joe Biden’in Türkiye’ye geliş saati güvenlik amacıyla söylenmiyor. Yalnızca gece saatlerinde gelmesinin kuvvetle muhtemel olduğu görüşleri yaygın.