7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 95

Sevgili öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaacılık yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır.  Öğrenmede iyi sonuç almanın yolu, çok çalışmak değil etkin ve yeterli çalışmaktır. Etkili çalışma sistemi, görsel işitsel veya dokunsal sistemlerden hangisine sahip olursa olsun her öğrencinin mutlaka yapmak zorunda olduğu stratejileri içermektedir. Başarılı öğrencilerin en önemli başarı sırları işte bunlardır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 5. Ünite Ekonomi ve Sosyal Hayat Sayfa 95 Proje Ödevi Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

5. Ünite Proje Ödevi

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 95 Cevabı

Bu ödevde, geçmişte ve günümüzde vakıfların çalışmalarını ve sosyal yaşamdaki rolünü göz önüne alarak günümüze uygun bir vakıf projesi hazırlamanız beklenmektedir.

Proje Ödevinin Adı: Benim Vakfım
Sevgili öğrenciler, geçmişte ve günümüzde vakıfların çalışmalarını ve sosyal yaşamdaki rolünü araştırarak günümüzdeki şartlara uygun bir vakıf projesi hazırlamanız istenmektedir.
Bu çalışmayı yaparken aşağıdaki yönergeye uyunuz.

1. Geçmişte ve günümüzde faaliyet gösteren vakıfların ne tür çalışmalar yaptığını belirleyiniz. (√)
2. Geçmişte ve günümüzde faaliyet gösteren vakıfların sosyal yaşamda ne tür etkilerinin olduğunu belirleyiniz. Vakıflar
hakkında bilgi toplamak için Vakıflar Genel Müdürlüğünün www.vgm.gov.tr adresinden yararlanabilirsiniz.()
3. Geçmişte ve günümüzde vakıfların çalışmalarını ve sosyal yaşamdaki rolünü göz önüne alarak günümüz şartlarında faaliyette bulunabilecek bir vakıf projesi raporu hazırlayınız. Adı, amacı, faaliyet alanı ve çalışma planı hakkında bilgiler veriniz. (√)
4. Vakfınıza ait bir logo tasarlayarak çiziniz. ()
5. Vakfınızı tanıtıcı bir afiş hazırlayınız. Afişinizde vakfınızın logosunu koyunuz. ()
6. Hazırladığınız rapor, logo ve afişi tanıtacak bir sunum hazırlayınız. (√)

7. Ödeviniz “Proje Değerlendirme Formu”na göre değerlendirileceğinden puanlama ölçütlerini dikkate alarak çalışmanızı tamamlayınız. (√)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir