7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 90

Sevgili öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaacılık yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Ders Nasıl Çalışmalıyım? Öncellikle kendinizi derse odaklayabileceğiniz bir ders ortamını belirleyerek işe başlamalısınız. Eğer ki odanız da dikkatinizi dağıtacak ve sizi dersten engelleyecek obje, unsur, insan var ise o ortamdan uzaklaşarak daha sakin bir köşeye geçmeniz gerekir. Bu sayede ders çalışma ortamını bulmuş ve kendinizi daha iyi şekilde derse vermiş olacaksınız.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 5. Ünite Ekonomi ve Sosyal Hayat Sayfa 90 Boğazlarımız Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Boğazlarımız

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 90 Cevabı

İstanbul ve Çanakkale Boğazı iki kıtayı (Asya ve Avrupa) birbirine bağlamaktadır. Bu yüzden boğazlarımızın statejik önemi büyüktür. Yukarıdaki küreyi inceleyerek aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Dünya üzerinde iki kıtayı birbirine bağlayan boğazlar hangileridir?

  • Cevap: Bering Boğazı, İstanbul ve Çanakkale Boğazları, Cebelitarık Boğazı

2. Boğazlarımızın ülkemize kattığı ekonomik ve stratejik önem nedir?

  • Cevap: Ekonomik anlamda buradan geçen pek çok ticaret gemisinden vergi alınmaktadır. Stratejik olarak ise iki kıta arasında köprü görevi görmemizi, bu sayede bazı çıkarlar elde etmemizi sağlar.

3. İstanbul ve Çanakkale Boğazı olmasaydı hangi ülkeler daha fazla olumsuz etkilenirdi? Atlasınıza bakarak cevaplandırınız.

  • Cevap: Yunanistan, Bulgaristan, Türkiye, Suriye, Irak, Gürcistan

4. İstanbul ve Çanakkale Boğazı’nın önemini anlatan bir slogan yazınız.

  • Cevap: Başka yerde arama, kıtalar arası geçiş burada!

 

“7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 90” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir