7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 82

Sevgili öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaacılık yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Çoğu öğrencinin başına gelen istem dışı durumlardan birisi de derse oturdukları vakit tam anlamı ile kendisini veremeyerek çabuk dikkat sorunları yaşıyor olmalarıdır. Böyle bir durumda doğal olarak bireyler derse yoğun bir odaklanma içerisine girememekle beraber son derece sıkıntılı anlardan da geçmiş olacaktır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 4. Ünite Zaman İçinde Bilim Sayfa 82 Öz Değerlendirme  Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Öz Değerlendirme

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 82 Cevabı

“ZAMAN İÇİNDE BİLİM” ünitesinin sonunda neleri, ne kadar öğrendiğinizi anlamak için kendinizi değerlendirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için aşağıdaki soruları cevaplayınız. Sorularda size uygun olan seçeneklerden birini
işaretleyiniz.
: “Bunu çok iyi yapabiliyorum.”
: “Bunu kısmen yapabiliyorum.”
: “Bunu yapamıyorum.”

ÖZ DEĞERLENDİRME

Günümüzde kullanılan bazı araçların bulunup geliştirilmesinde hangi uygarlıkların rolleri olduğunu söyleyebilirim. (√)
Tarihte kullanılan yazı çeşitlerine örnekler verebilirim. (√)
Yazının bilimlerin gelişmesindeki rolünü açıklayabilirim. ()
Türk-İslam bilginlerine örnekler vererek bunların yaptıkları çalışmaların günümüz bilimine katkılarını açıklayabilirim.  (√)
Rönesans ve Reform’un sebep ve sonuçlarını söyleyebilirim. (√)
Rönesans ve Reform’un günümüz sanat ve bilimine katkılarını sıralayabilirim. ()
Bilim ve sanatı öğrenme ve yaymanın anayasal bir hak olduğunu bilirim. (√)

Değerlendirme sonunda iki kez ya da bir kez ’u işaretlediyseniz başarılı bir şekilde çalışmaya devam edebilmek için bu konuları tekrar çalışmalısınız.
Bu ünitede öğrendiklerinizi kısaca aşağıya yazınız.

  • Cevap: Bu ünitede bilimin ve sanatın toplum için önemini, reform ve rönasansın nasıl gerçekleştiğini ve sonuçlarını, özgürce düşünmenin bilim insanı olmak en temel gereklilik olduğunu öğrendim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir