7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 80

Sevgili öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaacılık yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Sınav sisteminde soru sayısı en fazla sorulan derslerin başında yer aldığından dolayı öğrencilerin ön yargılı yaklaşmadan dersi anlamaya çalışmalarına da gayret etmeleri gerekiyor.Türkçe Dersi Bireysel Çalışmak.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 4. Ünite Zaman İçinde Bilim Sayfa 80 Bilim Özgürlüğü Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Bilim Özgürlüğü

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 80 Cevabı

Bilim insanlarının bilim adına bir şeyler üretmesi için en önemli gereklilik özgürce düşünebilmesi ve bunu uygulayabilme hakkının olmasıdır. Bilim ve sanat hürriyeti Anayasa’mız tarafından teminat altına alınmıştır. Anayasa’mızın ilgili maddesini okuyarak aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Bir bilim insanı olsanız hangi alanda çalışma yapmak isterdiniz? Örnek veriniz.

  • Cevap:  İletişim alanında çalışma yapmak isterdim. Çünkü bu dünyada en önem verdiğim konu bu.

2. Bilim adına yaptıkları çalışmalardan dolayı Engizisyon Mahkemelerinde yargılanan “Galile” gibi bilim insanlarını düşünerek yukarıdaki Anayasa maddesinin önemini açıklayınız.

  • Cevap: Bilimin gelişmesi ve ilerlemesi için özgürce düşünme hakkının var olması gerekmektedir. Özgürce düşünen ve kendi düşüncelerini yansıtan araştırmalar yapan bilim insanları mahkemeler tarafından yargılanmak yerine hakları korunmalı ve savunulmalıdır.

3. Aşağıdaki çerçeveye bilim özgürlüğünü yansıtan bir resim çiziniz.

  • Cevap: Bu resmi kendiniz çizmelisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir