7. Sınıf Ada Matbaa Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 178

Biricik öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaa yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Aslında gece ders çalışmak birçok öğrencinin ortamın sessiz olmasından dolayı tercih ettiği durum. Fakat bunu sürekli yapmak biraz sağlıksız olabiliyor. Unutmayın ki geceleri uyumak çok daha verimli. Bunun için erken yatıp gece 3-4 gibi kalkarak veya haftada en az 2 gece uyuyarak kendi bünyenizi rahatlatabilirsiniz.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sen Neler Yapabilirsin Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Ders Kitabı Ada Yayınları 7. Ünite Ülkeler Arası Köprüler Sayfa 178, 179 Sen Neler Yapabilirsin Etkinlik Soruları ve Cevapları

Sen Neler Yapabilirsin

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı

Çevremizi korumak için topluma düşen sorumluluklar nelerdir?

  • Cevap: Ormanlarda izinsiz ağaç kesmeyip, ateş yakmamalıyız.Fabrikaların zehirli atıkları ve kanalizasyon suları akarsulara, göllere ve denizlere akıtılmamalıdır. Çöpleri rastgele çevreye, akarsulara, göllere ve denizlere atmamalıyız.Kaliteli yakıtlar kullanmalıyız.Çevre sorunlarının çözümü için sivil toplum kuruluşlarına yardımcı olmalıyız.Çevre sorunlarının önlenmesi için devletin çeşitli zorunluluklar getirmesi gerekmektedir.Çevre bakanlığı daha aktif bir şekilde çalışmalıdır.Yerel yönetimler çevre sorunlarına daha fazla ilgi göstermelidir.

Yukarıdaki anlatımlara göre kendinizi ne kadar çevreci olarak görüyorsunuz? Niçin?

  • Cevap: Sınıfımı temiz tutuyorum
  • Çevreyi kirletmiyorum
  • Plastik şişeleri çöpe atıyorum
  • Doğadaki diğer canlılara saygı gösteriyorum. Çevreci sayılırım.

Çevrenizde en fazla israf olan kaynaklar nelerdir? Bunların israfını önlemek için neler yapılabilir?

  • Cevap: Çevremizde  Su, Kağıt, Plastik , Ekmek , Doğal su kaynaklarının kirletilmesi bir israf örneğidir

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 179 Cevabı

Çevreyi korumak için bize düşen görevleri yerine getirmemiz neden önemlidir?

  • Cevap:Her canlının toprağa, suya ve havaya ihtiyacı vardır. Bunlar olmadan yaşam olmaz. Bunların hepsinin genel adı doğadır. Doğa insanlara bir çok nimetler sunar. Bu nimetlerin hepsi insan içindir. Doğa zenginliklerimiz her geçen gün azalmaktadır. Sanayileşme ve kentlerdeki nüfus yoğunlukları, çevre sorunlarının artmasına sebep olmuştur. Bütün ülkelerin ortak sorunu haline gelen çevre kirlenmesi, günümüzde insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Günümüzde küresel ısınma ile iklim farklılıkları meydana gelmeye başlamıştır.

Günümüzde çevre felaketlerinin artmasının nedenleri neler olabilir?

  • Cevap: Çevre kirliliği, doğal dengeyi bozan ve kaynağı insanlar olan ekolojik zararlardır. Çevre kirliliği dünyadaki tüm canlıları etkiler ve insan sağlığı kadar tüm canlıların sağlığını, yaşamını tehdit eder. Dünyada nüfusunun artması ve bu nüfusun ihtiyaçları, insan eliyle yaratılan kirliliği hızlandırmaktadır. Günlük yaşamı, özellikle de şehir yaşamını kolaylaştırıcı bazı gelişmeler doğal kaynakları bozmakta; su, hava ve toprağın kirlenmesine yol açmaktadır. Bu da bitki ve hayvan varlığına ve sağlığına zarar vermektedir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir