6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 74

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Türkçe dersini iyi bir şekilde öğrenmek ve TEOG sınavında Türkçe testinde başarı yakalamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken ikinci nokta, okuma ve anlama yeteneğini geliştirmek olmalıdır. Bol Bol Kitap Okuyun TEOG Türkçe dersi çalışma yöntemleri arasında gösterilebilecek ve en etkili yöntemlerden bir tanesi olarak öne çıkabilecek olan bir yöntem de, kitap okuma yöntemidir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı 

5. Aşağıda verilen oranları sadeleştirip hangilerinin birimli, hangilerinin birimsiz oran olduğunu bulunuz.

6. Günlük hayatta kullandığınız birimli ve birimsiz oranlara en az ikişer örnek veriniz.

7. 8 kırmızı, 4 mavi topun bulunduğu bir torbayla ilgili aşağıda verilen ifadelerin oranlarını belirtiniz.
a) Kırmızı topların mavi toplara oranı
b) Mavi topların tüm toplara oranı
c) Tüm topların kırmızı toplara oranı

8. Esra’nın topuklu ayakkabılarının sayısının, topuksuz ayakkabılarının sayısına oranı 3/5’tir. Topuksuz ayakkabılarının sayısının, tüm ayakkabılarının sayısına oranını bulunuz.

9. Adınız ve soyadınızda bulunan ünlü harflerin toplam sayısının, tüm harflerin sayısına oranını bulunuz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla