6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 28

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. İyi bir okur olmanın, Türkçe dersindeki başarımıza etkisi nedir? TEOG, YGS veya KPSS gibi sınavlarda sorulan Türkçe sorularının yaklaşık % 60’ı okuduğunu yorumlama, değerlendirme, analiz, sentez vb. becerileri sınamaya yöneliktir. Eğer gerçekten iyi bir kitap kurdu iseniz, hızlı ve etkili okuma becerinizi de kullanarak çok kısa sürede bu tür soruları doğru yanıtlamanı mümkündür.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı 

5. 6 kg, 4 kg, 5 TL, 4 TL ve 50 TL verilerini kullanarak problem kurunuz.
6. «oyunların ve tavukların bulunduğu bir çiftlikte toplam 128 ayak vardır. Bu çiftlikte 24 koyun bulunduğuna göre tavuk sayısını hesaplayınız.
7. Bir sınıftaki kızların sayısı erkeklerin sayısının 2 katıdır. Sınıf mevcudu 33 olduğuna göre bu sınıfta kaç erkek öğrenci vardır?
8. Elifin 42 TL, Ceren’in 66 TL parası bulunmaktadır. Paralarını eşitlemek isteyen iki arkadaş nasıl bir yol izleyebilir?
9. Bir basketbol maçında Ahmet 5 tane üçlük, 12 tane ikilik sayı, Berkay 4 tane üçlük, 9 tane ikilik sayı atmıştır. Ahmet ve Berkay’ın attığı sayıların toplamını bulunuz.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla