6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 226

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Geleneksel ve özellikle sınava dayalı, yarışmayı özendiren, yaşamı bir savaş alanı olarak tanımlayan toplumlarda ve onun uzantısı olan okullarda sonuç çok önemlidir. Çocuklar elde ettikleri sonuçlarla kıyaslanırlar. 98 almakla 100 almak arasına bir “kıyamet” sığdırılabilir. Bu yüzden geleneksel anlayışta zafere giden her yol mubahtır. Ne yap yap kupayı kap, parayı kazan, rakiplerini geç, zafere ulaş, hep zirvede ol. Bunlar ve benzeri mesajlar toplumsal alanı bir savaş alanı olarak anlatan ve insanların asla birbirlerine güvenmemesi gerektiğini vurgulayan mesajlardır. Böyle bir toplum ve eğitim anlayışında nasıl düşündüğün, nasıl davrandığın, hangi yol ve yöntemleri kullandığın, vicdanen ne hissettiğin önemli değildir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı 

1. Çevre Mühendisi Emin Bey parkların yüzey alanını 4x- 10 cebirsel ifadesini kullanarak belirlediğine göre aşağıdaki x değerleri için parkların yüzey alanını bulunuz.

a) x= 45 m2 için b) x= 80 m2 için c) x= 100 m2 için

2. 7k – 6 cebirsel ifadesinin değerini k’nin aşağıdaki değerleri için bulunuz.
a) k = 2 b) k = 3 c) k = 12 ç) k = 61

3. Aşağıda verilen cebirsel ifadelerin sonucunu yanında verilen değerler için bulunuz.

4. Aşağıdaki cebirsel ifadelere uygun sözel ifadeler yazınız.
a) 4a + 1 b) 5x – 4 c) 9y + 15

  • Cevap

 

“6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 226” için 36 yorum

    1. Ççççççççooookkkk teşekürler beni SEMAY HOCA’NIN şerrinden kurtardınız ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

      1. Aferin Ardahan güzel şeyler yapıp internetten cözüyorsun müthiş şu anda sana tutanak tutuyorum disiplinde görüşürüz.

    2. Yanlız biraz daha net anlatsanız bu kafa dünya ‘ nadir bulunduğundan bunları pek almıyor malum ???????????????????????????????????????????????????????????????????

  1. Çocuklar lütfen kopya çekmeyin biz size onları yapınki kendinizi geliştirin diye veiyoruz ve sizin internetten yaptığınızı anlıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir