6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 147

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Fakat yine de bir bilgi olması açısından ÖSS’ye hazırlanan bir öğrencinin okul derslerini de çalışacağı düşünülerek günün 5-6 saatini ders çalışmak için kullanması uygundur. Öğrenci ders çalışırken 45 dakika ders çalışıp 10’ar dakika ara vermesi onun ders çalışma verimini arttırır. Ders arasında mola vermemek ve verilen molanın çok uzun olması çalışma verimini düşürür.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 147 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat
6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 147 Cevabı

1. Bahadır, alışverişte parasının bir kısmını harcamış ve geriye 35,80 TL’si kalmıştır. Bahadır’ın alışverişe çıkmadan önce 90,25 TL’si olduğuna göre kaç TL harcadığını bulunuz.

2. Gülay’ın boyu 1,63 m, Nuray’ın boyu 1,72 m ve Tülay’ın boyu 1,55 m olduğuna göre bu üç kişinin boyları toplamını bulunuz.

3. Kuru yemişçide çekirdeğin kilogram fiyatı 7,5 TL, fındığın kilogram fiyatı 23 TL, leblebinin kilogram fiyatı 11 TL’dir. Haşan 2,5 kg çekirdek, 0,8 kg fındık, 1,35 kg leblebi aldığına göre kaç TL ödemiştir?

4. Bir karınca 7,20 metrelik bir ağacın tepesine çıkıyor. Dakikada 0,12 metre tırmandığına göre karıncanın kaç dakikada tepeye çıkacağını bulunuz.

5. İlknur, marketten yandaki fişte yazılı olanları almış, kasaya 100 TL vermiştir. Buna göre aşağıda verilen soruları cevaplayınız.
a) Kaç TL para üstü almıştır?
b) Süt ve şeker almasaydı kaç TL öderdi?
c) 3 kg daha domates alsaydı kaç TL para üstü alırdı?

Cevap:

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla