6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 139

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. En başta belirttiğimiz sorunlar olduğunda çözüm aramak anne babanın görevidir. Ama bir sorun yoksa, o zaman kendi tutumlarını gözden geçirmekte yarar var. Çocuk okula başladığı andan itibaren ders çalışma, ödev yapma gibi konularda tüm sorumluluğu kendi üstüne alan bir ailenin, çocuğun birden bunun kendi sorunu olduğunu fark etmesini isteme hakkı olamamaktadır.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 139 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 139 Cevabı 

1. Aşağıda verilen boşlukları örnekteki gibi doldurunuz.
a) 45,2 sayısı ..1.P.İIe.9a.rP.llırsa.. sonuç 452 olur.
b) 37,83 sayısı………………………………………….sonuç 3783 olur.
c) 145,4 sayısı………………………………………….sonuç 14 540 olur.
c) 32,7 sayısı……………………………………………sonuç 0,327 olur.
d) 4,89 sayısı……………………………………………sonuç 0,489 olur.
e) 257,8 sayısı………………………………………….sonuç 2,578 olur.

2. Aşağıdaki metinde noktaları yerleri doldurunuz.
Bir ondalık sayı 10 ile çarpılırsa virgül……….basamak……………kayar. 100’e bölünürse virgül 2 basamak………….kayar. 10’un kuvveti olan sayılarla çarpma ve bölme işlemi yapılırken eksik basamak varsa………….yazılarak tamamlanır.

3. Aşağıda verilen boşlukları doldurunuz,

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla