6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Mega Yayınları Sayfa 126

Değerli öğrencilerimiz Mega yayınları 6. Sınıf Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Tekrarlar Yaparak Unutmayı Önleyiniz Öğrenilenler zamanla unutulabilir. Unutmayı önlemenin iki yolu vardır. Bunlardan biri öğrenilen bilgileri yeri geldikçe kullanmak, diğeri de aralıklı olarak tekrar etmektir. Öğrenciler öğrendiklerini yeri geldikçe kullanırken hem bunların işe yaradığını görecekler, hem de yeni bilgiler edinmeye motive olacaklardır.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı 

1. 4,83 ondalık kesrini en yakın onda birler basamağına yuvarlayıp yaptığınız işlemi sayı doğrusunda kontrol ediniz.

2. Aşağıdaki ondalık kesirleri en yakın onda birler basamağına yuvarladığınızda hangilerinin sonucu aynı çıkar?
a) 32,43 b) 31,39 c) 32,38 ç) 31,38

3. Aşağıda verilen ondalık kesirleri işaretlenen basamağa yuvarlayınız.

4. Bir doğumevinde aynı gün doğan çocukların ağırlıkları Tablo: Yeni doğan bebeklerin yandaki tablodaki gibidir. Bu ağırlıkları en yakın yüzde birler basamağına yuvarlayınız.

5. Aşağıdaki ondalık kesirlerin 13,763 kesrinin hangi basamağa yuvarlanmış hâli olduğunu hesaplayınız.
a) 13,8 b) 14 c) 13,76

6. 4,278 ondalık kesrini en yakın yüzde birliğe yuvarladığınızda onda birler basamağındaki rakamın değişip değişmeyeceğini belirtiniz.

  • Cevap:

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla