6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Dörtel Yayınları Sayfa 127

Değerli öğrencilerimiz Dörtel yayınları 6. Sınıf Din Kültürü ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Aralıklı olarak yapacakları tekrarlar sayesinde ise bir taraftan eski öğrendiklerini hatırlarken diğer yandan da sınavlara her an hazır durumda olacaklardır. Öğrenciler bedensel, zihinsel, duygusal yapıları, ilgileri ve yetenekleri bakımından birbirlerinden farklıdırlar.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı 

Sizce, günümüzde toplumda iş ve ticaret ahlakına gereken önem veriliyor mu? Bu konuda ne gibi eksiklikler gözlemliyorsunuz? Bu eksikliklerin giderilmesi için neler yapılmalıdır? Tartışınız.

  • Cevap: Hayır verilmiyor. Yerine getirilmesi gereken işler yerine getirilmiyor,  haksızlık yapılıyor, kimse kurallara uymuyor.

“Bir olalım, iri olalım, diri olalım.” sözü ne anlama gelir?

  • Cevap: Bir olalım iri olalım diri olalım sözü beraber olarak birlik olarak aşamayacağımız hiçbir engel yok. Beraber olursak iri oluruz. Beraber olursak diri oluruz. Kimse yenemez beni gibi bir anlam taşımaktadır. Yani birlik içinde ve beraberlik içinde aşamayacağımız engel olmadığını vurgulamaktadır

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla