4. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 145

4. Sınıflarda bu yıl okutulan MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları artık sitemizde. Sosyal bilimler dünyanın ve yaşamın insani ve toplumsal yönlerini inceleyen bir akademik disiplinler grubuna verilen addır. Eğer yanlış kitaba gelmediyseniz aradığınız sayfanın çözümleri aşağıda yer almaktadır. Verimli çalışmanın en temel yolu öğrencinin kendine uygun bir çalışma planı hazırlamasıdır. Her öğrencinin dersleri algılama düzeyi gün içindeki zamanlarda değişiklik gösterir. Buna bağlı olarak öğrencinin kendi potansiyeline uygun çalışma planı yapması gerekirse bu konuda rehberlik servisinden yardım alması uygundur.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Sorumluluklarım Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 6. Ünite Etkin Vatandaşlık Sayfa 144, 145, 146, 147 Sorumluluklarım Etkinlik Soruları ve Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 144 Cevabı

Yandaki resmi inceleyiniz. Bu odanın görüntüsünü nasıl buluyorsunuz? Odanın sahibi bu odayı nasıl kullanmalıydı?

  • Cevap: Dağınık ve pis görmekteyim. Bu iyi bir davranış ya da alışkanlık değildir. Tam bir sorumsuzluk örneğidir. Oysa oda sahibi sorumlu davranıp odayı temizlemeliydi.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 145 Cevabı

“Ev Yardım Ekibi” Reyhan ve Mehmet’in sorumluluklarını okuyunuz. Sizler de kendinizle ve evinizle ilgili hangi sorumlulukları alıyorsunuz? Anlatınız.

  • Cevap:
  • Alışveriş torbalarını taşımaya yardım etmek
  • Yemek masasını toplamaya yardım etmek
  • Sabahları alarm ile kendi kendime uyanmak
  • Odamı toplama

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 146 Cevabı

Resimlerde iki farklı sınıf ortamı görüyorsunuz. Öğrencilerin davranışlarını karşılaştırınız. Öğrencilerin sorumlulukları hakkında neler söylenebilir?

  • Cevap: Birinci sınıf yaramaz öğrencilerden oluşuyor. Etrafı kirletiyorlar ve sınıf araç-gereçlerine zarar vermektedirler. Oysa ikinci sınıfta göreceğimiz üzere derli toplu temiz bir sınıf var. Herkes sorumluluğunun bilincinde sınıf temizlenmiştir.

Okul temsilciliğine aday olan öğrencilerin kampanyalarını takip ediyor musunuz? Sözlerini yerine getirebiliyorlar mı? Siz öğrenci temsilciliğine aday olsaydınız nasıl bir kampanya yapardınız?

  • Cevap: Bazılarını takip edebilmiştim. Genelde sözlerinin bazılarını yapabildiklerini bazılarını ise yapamadıklarını söyleyebilirim. Ben olsa tutabileceğim sözleri verirdim. Mesela okulun içindeki oyun alanlarını çoğaltma, okulda kantinde taze gıdaların faydalı şeylerin satılmasını sağlama gibi vaatlerde bulunurdum.

Yandaki resimde çocuklar hangi sorumluluklarını ihmal etmişlerdir?

  • Cevap: Ödevlerini zamanında yapmamış derslerine geç vakte kadar çalışmak zorunda kalmışlardır.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 147 Cevabı

Aşağıda sorumluluklarınızdan bazılarını görüyorsunuz. Bir hafta süresince yaptıklarınızı işaretleyiniz. Yapamadıklarınızın nedenlerini yazınız? Sonuçlarını arkadaşlarınızla karşılaştırınız.

  • Cevap:

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir