4. Sınıf Yakın Çağ Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 46

4. Sınıflarda bu yıl okutulan Yakın Çağ yayınları Matematik Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları artık sitemizde. Matematik, sayma, ölçme, cisimlerin şekillerini tanımlama gibi temel işlemlerden ortaya çıkan ve yapı, düzen ve ilişkileri inceleyen bilim dalıdır. Eğer yanlış kitaba gelmediyseniz aradığınız sayfanın çözümleri aşağıda yer almaktadır. Sınavı gerçekten kazanmak istiyor muyum: Öncelikle bu soruyu kendinize mümkünse tuvalette veya gece uyumadan hemen önce kendinizle baş başa kaldığınızda sorun. Bu soruya vereceğiniz cevap sizin sadece Türkçe dersinde değil diğer derslerde de kaderinizi belirleyecektir. Eğer gerçekten bu sınavı kazanmak gibi bir amacınız yoksa, sadece çevrenin baskısı ile bu sınava giriyorsanız Türkçeden başarılı olma ihtimaliniz çok düşüktür. Unutmayın, başarı ancak kendi isteğimiz neticesinde oluşur.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı 46. Sayfa Cevapları Sütun Grafiği

Sıklık tablosuyla sütun grafiği arasındaki ilişkiyi açıklayınız.
CEVAP:
Sütun grafiği sayesinde toplanan veriler arasında gözlem yapılması kolaylaşmaktadır. Verilerin arasındaki farklar veya oranlar detaylı olarak gözlemlenebilmektedir. Bu açıdan sıklık tablosu, sütun grafiğine işlenecek verileri sağlamaktadır. Sıklık tablosuna aktarılan veriler daha sonra sütun grafiğine işlenerek gözlemlenmektedir.
—-
Aşağıdaki soruları yandaki sütun grafiğine göre yanıtlayınız. 
En çok sevilen kitap türü hangisidir? 
Sınıftaki her öğrenci en sevdiği kitap türünü belirttiğine göre sınıf mevcudu kaçtır?

CEVAP:
Bu işlem için grafiği okumamız gerekecektir. Her bir kitap türü için bir sütun ve sütunun yükseldiği belirli bir hiza bulunmaktadır. Bu hiza kitapları kaç kişinin severek okuduğunu belirlemektedir. Bu açıdan; en çok sevilen macera kitaplarına 13 kişi oy vermiştir. Sınıf mevcudunu bulmak için oy verilen tüm farklı türlerin kişi sayılarını toplarız. 13 + 11 + 9 + 5 = 38 kişi sınıf mevcudu bulunmaktadır. 


4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı 46. Sayfa Cevapları Sütun Grafiği

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir