4. Sınıf Yakın Çağ Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 168

4. Sınıflarda bu yıl okutulan Yakın Çağ yayınları Matematik Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları artık sitemizde. Matematik, sayma, ölçme, cisimlerin şekillerini tanımlama gibi temel işlemlerden ortaya çıkan ve yapı, düzen ve ilişkileri inceleyen bilim dalıdır. Eğer yanlış kitaba gelmediyseniz aradığınız sayfanın çözümleri aşağıda yer almaktadır. Derslerinizi daima masa başında çalışınız. Yatarak, uzanarak, kanepede, yatakta ders çalışılmaz. Böyle çalıştığınızda fizyolojik olarak gevşeyeceğinizden motivasyonuz azalır ve uykunuz gelebilir. Çalışma ortamında dikkatini dağıtacak afiş, poster gibi uyarıcıların olmaması gerekir. Eger çalışacağın konu uzunsa konuyu belli kısımlara ayırarak, konu kısa ise bütün olarak öğrenmeye ve çalışmaya dikkat et. Yani tümevarım ve tümdengelim metotlarını kullan.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 168 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Salih KARADAĞ, Prof. Dr. Mustafa BALCI, Erten ABDİK, Abdullah DEMİRALP tarafından kaleme alındığını görüyoruz.

4. Sınıf Matematik Yakın Çağ Yayınları Ders Kitabı Sayfa 168 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 168 Cevabı 

28 kişilik bir sınıfın 7’i resim, 7’si müzik kursuna katılıyor.

a. Bu sınıftan resim ve müzik kurslarına katılanlar sınıf mevcudunun kaçta kaçıdır?

b. Resim ve müzik kurslarına bu sınıftan kaç öğrenci katılmaktadır?

Figen’in 12 tane sakızı vardı. Figen’in sakızlarının 4’ü ile 4’sinin farkı kaç sakızdır?

Caner 120 gram patlamış mısır aldı. Bunun 2’sini kendisi, 6’sini de kardeşi yedi.
a. Mısırın kaçta kaçı kalmıştır?
b. Kaç gram mısır kalmıştır?
Samsun-Artvin arası 580 km’dir. Artvin’den Samsun’a giden bir otomobil yolun 5 ’ini gidince çay molası veriyor. Yolun 5 ’sini daha gidince yemek molası veriyor.
Bu durumda;
a. Yolun kaçta kaçı kalmıştır?
b. Otomobil kaç km yol almıştır?

Bir okulun 344 öğrencisi vardır. Bunların 2’si cumartesi, 5’i pazar günü düzenlenen pikniğe katıldı. Pazar günü pikniğe katılanlar, cumartesi günü katılanlardan kaç kişi fazladır?

47 Caner, ders bitiminde 720 metre uzaklıktaki evine doğru yürümeye başladı. Yolun 8 ’ini gittikten sonra bir arkadaşıyla karşılaştı. Bir süre sonra yoluna devam etti. Yolun 3 ’ünü daha yürüdükten sonra meyve suyu almak için bir markete girdi. Caner’in kaç metre yolu kalmıştır?

Fatma bir günün bir bölümünde ödev yapıyor, bir bölümünde uyuyor. Fatma’nın ödev yapma ve uykuda geçen zamanı ile ilgili bir problem kurunuz.

  • Cevap:

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

“4. Sınıf Yakın Çağ Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 168” üzerine 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir