4. Sınıf Yakın Çağ Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 16

4. Sınıflarda bu yıl okutulan Yakın Çağ yayınları Matematik Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları artık sitemizde. Matematik, sayma, ölçme, cisimlerin şekillerini tanımlama gibi temel işlemlerden ortaya çıkan ve yapı, düzen ve ilişkileri inceleyen bilim dalıdır. Eğer yanlış kitaba gelmediyseniz aradığınız sayfanın çözümleri aşağıda yer almaktadır. Ayrıca Türkçe konuları birbirinden bağımsız değildir. Bu nedenle bütün konular derste ilgi ile takip edilmelidir. Derste öğretmenin verdiği örnekler, öğrenilen konuların ince ayrıntılarını kavratmaya yönelik olduğu için bu örneklere ait özellikler üzerinde durulmalıdır. Soru sayısı en fazla olan ders olduğu için bu derse karşı önyargılı davranılmayıp anlaşılmayan bölümler öğretmene sorulmalıdır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 16 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

4. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 16 Cevabı 

Resimde ne kadar da çok kuş var! Günlük yaşamımızda büyük sayılara ihtiyacımız var mıdır?

bin sayısı kaç tane binlikten oluşur? Bu sayıyı rakamlarla yazınız.
8 bin sayısı kaç tane binlikten oluşur? Bu sayıyı rakamlarla yazınız.
1000, 2000, 3000, … şeklinde biner biner saydığımızda 9000’den sonra hangi sayı gelir? 10 bin sayısı kaç tane binlikten oluşur? Bu sayıyı 10 000 şeklinde yazabilir miyiz?
9999 sayısına 1 eklersek hangi sayıyı buluruz?
Mağazada kaç ürün olduğunu söyleyebilir misiniz? Bu sayıda kaç tane on binlik ve kaç tane binlik vardır?
Örnek: Ali, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyan ablasını görmeye gitti. Bu üniversitede “yirmi beş bin dokuz yüz otuz beş” öğrenci olduğunu öğrendi. Bu sayıyı yazalım.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

“4. Sınıf Yakın Çağ Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 16” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir