3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 178

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Aslında gece ders çalışmak birçok öğrencinin ortamın sessiz olmasından dolayı tercih ettiği durum. Fakat bunu sürekli yapmak biraz sağlıksız olabiliyor. Unutmayın ki geceleri uyumak çok daha verimli. Bunun için erken yatıp gece 3-4 gibi kalkarak veya haftada en az 2 gece uyuyarak kendi bünyenizi rahatlatabilirsiniz.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf  Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Çevremizdeki Varlıkları Tanıyalım Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 6. Ünite Canlılar Dünyasına Yolculuk Sayfa 178, 179 Çevremizdeki Varlıkları Tanıyalım Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı

Yukarıdaki resmi inceleyiniz. Gördüklerinizi anlatınız.

  • Cevap: Tavuklar, atlar, koyunlar, ördekler, tavşanlar, inekler ile kuşlar gibi canlılar var. Ev, çitler, su yalağı gibi cansız varlıklar var.

Hangileri canlıdır? Söyleyiniz.

  • Cevap: Tavuklar, atlar, koyunlar, ördekler, tavşanlar, inekler ile kuşlar

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 179 Cevabı

Canlılık özelliği gösteren varlıkları örnekteki gibi işaretleyelim.

  • Cevap

1. Yukarıdaki varlıklardan hangileri canlıdır? Nedenlerini yazalım.

  • Cevap: Bitkiler ve hayvanlar canlıdır. Çünkü büyüme, beslenme, çoğalma, solunum yapma vb gibi canlılık özelliklerini gösterirler.

2. Yukarıdaki varlıklardan hangileri cansızdır? Nedenlerini yazalım.

  • Cevap: Hava, su ve toprak canlılık özelliği göstermedikleri için cansızdırlar.

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla