3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 150

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Öğrencinin ders çalıştığı ortamda ders kitabı ve dersle ilgi araçlar bulunmalıdır bir başka anlatımla öğrenci gerekli olduğunda bunlara ulaşmak için boşuna zaman kaybetmemelidir. Bunun yanında öğrencinin çalışma yaptığı masanın üzerinde sadece o an çalıştığı dersin materyalleri bulunmalıdır. Çünkü diğer materyaller hem çalışma alnını dağınıklaştırır hem de dikkati dağıtır.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

 

3. Sınıf  Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Işık Kaynakları Sıra Sizde Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 5. Ünite Çevremizdeki Işık ve Sesler Sayfa 1 Işık Kaynakları Sıra Sizde Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 150 Cevabı

A. Görseldeki nesnelerden bazıları ışık kaynağı değildir. Ancak ışık kaynağı olmadığı halde ışık yansıtır. Bunları bulup ”X” ile işaretleyiniz.

  • Cevap

B. Cümlelerdeki boş bırakılan yerleri aşağıda verilen kelimelerle doldurunuz.

  • Cevap:

1. Dünyamızı aydınlatan …Güneş… en büyük ışık ve ısı kaynağıdır.
2. İnsanlar tarafından oluşturulmuş ışık kaynaklarına …yapay… ışık kaynakları denir.
3. Ay, trafik levhaları ve ayna gibi varlıklar …ışık kaynağı… değildir.
4. Yapay ışık kaynakları, kullandıkça …tükenebilecek… kaynaklardandır.
5. Çevresine kendiliğinden ışık yayan kaynaklar …doğal… ışık kaynaklarıdır.

6. Ortamda …ışık… varsa cisimleri görebiliriz.