7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 62

Sevgili öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaacılık yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır.   Paragraf tipi sorularda cevap soruda verilen paragrafın içinde gizlidir. Bu nedenle eğer iyi konsantrasyon sağgülıp dikkat verilirse bu sorular öğrencilerin zannettiklerinin aksine çok kolaydır. Sınava hazırlanırken özellikle paragraf tipi soruları bol bol çözmek gerekir. Bu sorularda başanlı olmanın anahtarı sınava hazırlanma sürecinde yorum yeteneğini arttıracak şekilde bir program izlemektir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 3. Ünite Türk Tarihinde Yolculuk Sayfa 62 Sözlük Kaynak Taraması  Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Sözlük Kaynak Taraması

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 62 Cevabı

Aşağıda yer alan kavramlarla ilgili, sözlük ve İnternet vb. kaynaklardan yararlanarak bir araştırma yapınız. Elde ettiğiniz bilgileri kavramlarla ilgili yerlere yazınız.

elçi

  • Cevap: İletişimin günümüzdeki kadar basit olmadığı eski zamanlarda, ülkeler arasındaki iletişimi, diyalogu sağlamakla görevi olan yetkililer. Ülke yöneticisinin sözünü, bir diğerine iletmekle yükümlüydüler.

estetik

  • Cevap: Dilimize Fransızcadan geçmiş bu sözcük, bir şeyin sahip olduğu güzellik anlamına gelmektedir.

etkileşim

  • Cevap:  İki kişi veya herhangi iki varlık arasında temas, bağlantı kurulması.

seyahatname

  • Cevap: Eski zamanlarda gezginlerin, yaptıkları geziler boyunca tuttukları kayıtları paylaştıkları kitap türü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir