7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 93

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Temelde öğrendiğimiz İngilizce ile uzmanlık alanlarına göre öğrendiğimizi İngilizce çok farklı olabiliyor. Uzmanlık alanlarına göre İngilizce dili değişkenlik gösterebiliyor? Uzmanlık alanlara göre İngilizce ’ye nasıl çalışılmalıdır?

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Yandaki pula bakarak banka ile ilgili hangi bilgilere ulaşabilirsiniz

Yandaki pula baktığımızda bu puldan hareketle Ziraat Bankasının ana binasının hemen yanında bankanın kuruluş felsefesine uygun olarak tarım ile uğraşan kesimin yer aldığını görürüz. Özellikle tarım sektörü için önemli yatırımlar ve krediler veren banka bugün bile büyüklüğünü ve önemini korumaktadır.

Bir müzeniz olsa bu yeniliklerden hangilerini sergilerdiniz

O dönemde kullanılan tarım araç gereçlerini koyardım

O dönemde kullanılan makinaları koyardım

O dönemdeki ulaşım araçlarını koyardım

O dönemde haberleşmede kullanılan araçlar ve örnekleri sergilerdim

Tarih şeridinde yer alan kurumlardan hangileri, hangi adlarla varlıklarını sürdürmektedir

Takvim-i Vekayi: Resmi Gazete

Posta Nezareti: PTT

İstanbul Vapur Şirketi (Şirket-i Hayriyye): İDO

Telgraf Hattı : PTT

Memleket Sandıkları: Ziraat Bankası

İzmir Demiryolu: Devlet Demir Yolları

Islahat hareketleri sonucu yapılan yeniliklerin ve açılan kurumların toplumsal ve ekonomik yaşamda hangi değişikliklere sebep olduklarını söyleyiniz

Halkın refah seviyesi yükselmiştir

Halka iş imkanı doğmuştur

Halkın günlük yaşamı kolaylaşmıştır

Halk günlük hayata daha fazla katılmaya başlamış esnafların da işleri açılmıştır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir