7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 152

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Öğrencinin daha kısa sürede daha çok ders çalışıp başarılı olması için etkin okuma becerisini bilmesi gerekir. Okumak, ders çalışmanın olmazsa olmazıdır. Bir çok öğrenci okuma becerisi edinmekte zorlanır. Çünkü okumak bir müzik aleti çalmayı öğrenmek gibidir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Bir devlet düzeninin sağlıklı işleyebilmesi için yasaların olması ve bu yasalara herkesin uyması neden gereklidir

Çünkü yasalar olmadan bir devletin huzur ve sakinlik içinde olması mümkün değildir. Bir ülkede yönetim adil ve eşit olacaksa bunun ilk ve en önemli koşulu yasaların her şeyden üstün olmasıdır. Toplumsal barışın, eşitliğin ve huzurun kökü budur

Yasama, yürütme ve yargı yetkilerinin bir kişide toplanmasının ne gibi sakıncaları vardır

Bu güçler birbirini dengeleyen ve denetleyen unsurlardır. Bu unsurlar tek bir kişide toplanırsa bu gelecek adına o kişinin çok güçlenmesini hiçbir şekilde denetlenememesini ve de ülkenin tek adam tarafından yönetilmesini beraberinde getirir. Bu da demokrasinin özgürlüğün yok olması anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir