5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 12

Bu yıl 5. sınıflarda okutulan Berkay yayınlarının Sosyal Bilgiler çalışma kitabı güncellenerek bu sayfada yer alacak.Bunların doğa üzerindeki yan etkilerinin değerlendirilmesi zamanla sağlanacak olsa da, bu yöndeki çalışmaların vakit kaybetmeden yapılması gerekmektedir. Eskiden yaşanmış olan afetlerin önlenebilmesi, nedenlerinin bilinmesi ve olayların iyi analiz edilmesiyle mümkündür. Toplumsal coğrafi hafızanın zamanla silindiği ve boşluklar uygun bilgilerle doldurulmadığında, çekilen acılar unutulur ve eski sorunlar tekrarlanır. Ya da çözümlerimiz beklenmedik yeni sorunlar doğurabilir.

Değerli öğrencilerimiz aşağıda belirtilen sayfanın yanıtlarını okuyabilirsiniz. Lütfen bu yanıtları önce kendi çözdüğünüz cevaplarla karşılaştırmayı deneyin. Doğrudan kopyalamak öğrenmeyi engeller.

Zamanı ve mekanı kullanma bilincini oluşturan eğilimleri belirlemek için coğrafi perspektifden yararlanılır. Şehir ve bölge planlamalarında orada yaşayanların görüşlerine başvurmak alışılmış bir durum değildir. Fakat bir yerin kalkınması için plancıların geliştirdikleri projelerin uygulama aşamasındaki başarısı kısmen de olsa yöre insanının konu hakkındaki eğilimlerinin önceden bilinmesiyle artar.

5.Sınıf Berkay Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 12.Sayfa Cevapları 

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 1. Ünite Haklarımı Öğreniyorum Sayfa 12 Bildiklerim Bilmek İstediklerim ve Öğrendiklerim Etkinlik Soruları ve Cevapları

Bildiklerim, Bilmek İstediklerim ve öğrendiklerim

Bu etkinlikte A ve B bölümlerini ünitenin başında, C bölümlerini ünitenin sonunda yapınız.
A. Ders Kitabı’nın 1. ünitesinin başlıklarını okuyunuz. Başlıklardan yola çıkarak ünite konuları hak­kında bildiklerinizi aşağıya yazınız.
  • İnsanların bir arada yaşamaları gerektiği
  • Bizlerin toplum içinde nasıl davranmamız gerektiği
  • Benim insan olarak haklarım
  • Çocukların haklarının neler olduğu…
B. Ders Kitabı’nın 1. ünitesinin başlıklarından yararlanarak ünitede bilmek istediklerinizi ve üniteden öğreneceklerinizi aşağıya yazınız.
  • Öncelikle biz çocukların ne gibi haklara sahip olduğu ile toplum içinde yaşamanın neleri gerektirdiğini öğreneceğiz
C. Ünite sonunda konularla ilgili öğrendiklerinizi aşağıya yazınız.
  • Ünite sonunda çocuklar olarak ne gibi haklara sahip olduğumuzu öğrendim.
  • İnsanların bir arada yaşamalarının kurallarını öğrendim.
  • Toplum içinde bana düşen hak ve sorumlulukları öğrendim.

“5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 12” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir