Trafik Sigortasıyla İlgili Düzenleme Yapılacak

Geçtiğimiz günlerde, yapılan düzenlemelerle birlikte vatandaş şok üstüne şok yaşamıştı. Zorunlu Trafik Sigortası poliçe süresi dolan vatandaşlar, araçlarını tekrar sigorta yaptırmak üzere sigorta şirketlerine gittiklerinde, %400, %500 fazla fiyatlar almışlardı. Bu zam ile birlikte 4000 TL değerinde aracı olan vatandaşa sigorta şirketleri 1 yıllık zorunlu trafik sigortası primi olarak yaklaşık 1000 tl fiyat verdiklerini duymuştuk. Bu fiyat artışı vatandaşa yaka silktirdi, her kesimden insanlar  zamma tepkilerini göstermeye çalıştılar. Yetkililer, konu ile ilgili olarak taraflar arasında bir orta yol bulabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Sürücüleri mutlu edebilecek bir haber de Binali Yıldırım’dan geldi. Konu hakkındaki vatandaşların şikayetlerinden ve mağduriyetlerinden haberdar olduklarının altını çizen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bir çözüm üzerinde çalıştıklarını söyledi.
Bu çalışma kapsamında konunun düzen içerisine sokulacağının müjdesini veren Yıldırım, çözüm yollarından bir tanesinin de zorunlu trafik sigortasının kasko ile birleştirilebileceği olduğunu sözlerine ekledi.

Binali Yıldırım, konuşmasında ”mesela ÖTV’si kaldırılmış benzin talep ediyorlar, böyle bir şey mümkün değil, ancak zorunlu trafik sigortası işinde yerden göğe kadar haklısınız, bu konuda gerekli çalışmalar yapılacak” ifadelerini kullandı. Konu ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Rekabet Kurumu, sigorta şirketlerinin rekabete aykırı olacak şekilde anlaşarak zam yapıp yapmadıklarını araştıracaklarını duyurmuştu. Binali Yıldırım’da konu ile ilgili olarak yapılabilecek her türlü iyileştirmenin yapılacağını ve konu ile ilgili olarak bir çözüm mutlaka üretileceğini söyledi. Yıldırım, Geçtiğimiz yıllarda HGS ve OGS konusunda yaptıkları düzenlemelerle de vatandaşı mağdur olmaktan kurtardıkları gibi bu konuda da gerekli bütün çalışmanın yapılacağının sözünü verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir