9. Sınıf MEB Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 256

Liselerde 9. Sınıflarda bu sene görülen MEB yayınları Matematik Ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Öğrenci burada öğretmeni gözlemeyi iyi bilmelidir. Öğretmenin çok önemli konuları nasıl anlattığını bilmek ve anlatılan konunun ne derecede önemli olduğunu anlamak durumundadır. Her konu ana ve yan fikirlerden oluşur. Konunun ana fikri olduğu gibi onu anlatanın da konuya kattığı fikirle vardır. Öğrenci bunlara dikkat etmeli özellikle konunun ana fikrini anlamaya çalışmalıdır.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları 5. Ünite Üçgenler Sayfa 256 Üçgenin Çeşidine Göre Yüksekliklerin Kesiştiği Noktanın Konumu Soruları ve Cevapları

SORULAR

ALIŞTIRMALAR

1. Şekilde |AB| = |AC|, m( BAC % ) = 40o, [AB] = [DC] ve [BE] = [AC] ise m( DCB % ) nü bulunuz.

2. ABC & nin diklik merkezi T noktasıdır. m( NBT %) = 25o ve m( BAK %) = 55o ise m( BAT %) nü bulunuz.

3. ABC & için kenar uzunlukları a = 10 br, b = 11 br ve c = 7 br ise ha, hb ve hc değerlerini sıralayınız.

4. ABC eşkenar üçgeninin iç bölgesinde alınan bir noktadan kenarlara çizilen dikmelerin toplamı 6 3 br ise bu üçgenin her bir kenarına ait yüksekliklerin toplamını bulunuz.

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Matematik Ders Kitabı Sayfa 256 Cevabı

  • Cevap: