9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı MEB Yayınları Sayfa 87

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 9. Sınıf İngilizce çalışma kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Eğitim hayatımızın en önemli unsurları başında yer alırken öğrencilerinde yanlış ders çalışma metotlarına yönelmemesi gerekmektedir. Eğer ki yanlış yollara başvururlarsa istedikleri verimi ne yazık ki derslerden alabilmeleri de pek mümkün olmayacaktır.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

8.Sınıf İnkılap Tarihi Tuna Yayınları Çalışma Kitabı 87.Sayfa Cevapları

• Karikatürde cumhuriyet neden bir çocuk ile temsil edilmiş olabilir?
Çünkü vatanın kurtuşundan sonra ialan edilen cumhuriyet Türk halkı için yeni bir yönetim şeklidir. İlerleme, yenilik ve inkılaplarla büyümesi gerekirdi.

• Çocuğa kucak açan kızların taçlarında yenilik, refah ve adalet kavramalarına yer verilmesinin nedenleri neler olabilir?
Bu kavramlar yeni ilan edilen cumhuriyet yönetiminin ana ilkeleridir. Bu ilkeler sayesinden cumhuriyet yönetimi halkın mutluluğunu sağlarken bir yandan da ilerleme ve eşitliği sağlayacak.

• Bu kavramlardan yola çıkarak cumhuriyet yönetiminin nitelikleri ve Türk toplumuna sağladığı faydalara hangi örnekleri verebilirsiniz?
 Adalet kavaramının yerleşmesi için çeşitli kanunlar çıkarılarak eşitlik sağlanmıştır. Örneğin Medeni Kanunla kadın erkek eşitliği sağlandı.