7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 91

Sevgili öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaacılık yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Her gün kendinize 45 dakika kadar bir çalışma verdikten sonra mutlaka 10 dakika kadar bir dinlenme ile zamanını geçirmelisiniz. İnternet üzerinden anlamadığınız konularınız var ise takip etmeli ve çözeceğiniz testlerle eksik yanınızı gidermeye çalışmanız gerekir. Ayrıca mümkün olduğunca ezberden kaçarak daha çok anlamaya odaklanın. Çözemediğiniz soru varsa hemen bu konuda uzman olan öğretmenlere başvurarak yardım isteyin.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 5. Ünite Ekonomi ve Sosyal Hayat Sayfa 91 Bakü Tiflis Ceyhan Petrol Boru Hattı Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Bakü Tiflis Ceyhan Petrol Boru Hattı

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 91 Cevabı

21. yüzyılın İpek Yolu olarak söylenen Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Petrol Boru Hattı, 2006 yılında ülkemizde yapılan büyük bir törenle petrol pompalamaya başlamıştır. Bu boru hattının önemine ilişkin aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı hangi ülkelerin sınırlarından geçmektedir?

  • Cevap: Bakü(AZERBAYCAN), Tiflis(GÜRCİSTAN), Ceyhan(TÜRKİYE)

2. Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı sadece projenin yapıldığı ülkelere mi kazançlar sağlar? Neden?

  • Cevap:  Hayır. Bu hat, sadece transfer hattıdır. Bu hattaki ülkeler haricinde bu petrolün ilk çıktığı ülke ve ulaştığı ülke olmak üzere pek çok ülkeye kazanç sağlar.

3. Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı için tüm dünyanın enerji ve güvenlik hattı denilmektedir? Bu petrol hattı niçin tüm dünyanın enerji ve güvenlik hattı olabilir?

  • Cevap: Çünkü Asya kıtasının Avrupa kıtasına açılan kapısı bu hat olarak bilinmektedir.

4. Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı petrol haricinde başka hangi enerji kaynakları için kullanılabilir?

  • Cevap:  Doğalgaz için kullanılabilir.

 

“7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 91” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir