7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 75

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Çünkü kitap okumak okuma ve anlama yeteneğini geliştirir. Bu sayede öğrenciler Türkçe dersinin büyük bir kısmını kapsayan paragrafları doğru bir şekilde okuyarak yorumlayabilir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Osmanlı Devleti yaptığı fetihlerle hangi denizlere hâkim olmuştur bu fetihlerin ticaret açısından önemini açıklayınız

Fatih zamanında yapılan fetihlerle Trabzon gibi liman kenti alınmıştır. Böylece Karadeniz hakimiyet altına alınmıştır. Yine Kanuni Sultan Süleyman zamanında ele geçirilen Rodos gibi adalarla da Akdeniz bir Osmanlı gölü haline getirilmiştir. Böylece ticaret anlamında büyük öneme sahip olan bu yerlerin Osmanlıya geçmesi ile beraber ticarette Osmanlıda hızla gelişmiştir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir