7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 69

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. TEOG Türkçe dersine nasıl çalışılır sorusunun cevabını vermeden önce bu dersi dil bilgisi ve anlam bilgisi olarak ikiye ayırabilirsiniz. Bu ayrım bizi doğru çalışmaya yönlendirecektir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Bu eserler hangi amaçlarla inşa edilmiştir

Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettikten sonra İstanbul’u bir kültür ve ticaret kenti yapmak istedi. Hedefi İstanbul’u bir imparatorluk başkenti yapmaktı. Bu yüzden şehrin her yerine kapalı çarşılar, camiler, hanlar hamamlar yaptırmıştır. Böylece hem ticaret hayatı canlı tutulacaktı hem de halk sosyal devlet anlayışından faydalanacaktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir